jd.

Nová verze WordPressu s číselným označením 5.5 je momentálně ve fázi Beta 3 a plánované datum vydání je 11. srpna 2020. Opět přináší řadu drobných vylepšení pro Gutenberg, ale také několik velmi zajímavých funkcí, které posunou tento systém zase o kus dále. Všechny plánované funkce popíši v tomto článku.

Automatické aktualizace

Jednou z velkých novinek nové verze bude možnost povolení automatických aktualizací pro šablony a pluginy. Nová verze přidá tlačítko pro povolení aktualizací, takže nemusíte neustále kontrolovat, kdy jsou k dispozici.

Vylepšení Block Editoru

Gutenberg je součástí jádra od verze 5 a s každou aktualizací dostává další vylepšení. Nová verze přinese několik velmi zajímavých funkcí.

Databáze bloků

Nyní můžete jednoduše vyhledat libovolný typ bloku a rychle přidat do editované stránky. Stačí kliknout na talčítko + a vyhledat třeba Grid, FlipBox nebo Slider a ihned dostanete nabídku dostupných bloků.

Aktualizace ze .zip souboru

Další novinkou je možnost manuální aktualizace ze souboru .zip. Stačí přejít do instalace pluginů nebo šablony, vybrat soubor a kliknout na instalovat. Poté vám bude nabídnuta možnost aktualizace přepsáním nahraným souborem.

XML sitemap webu

Vývojáři také konečně přidali XML sitemap stránek, který usnadňuje vyhledávačům pochopení struktury a indexování webu. Sitemap se bude nacházet na adrese mojedomena.cz/wp-sitemap.xml

Lazy Load pro obrázky

Konečně přichází také funkce pro zlepšení rychlosti načítání stránek, tedy Lazy Load. Tato funkce umožní načítání obrázků až ve chvíli, kdy se dostanou do viditelného pole při procházení stránek. 

Obsah článku